web tasarım’a başlangıç hikayem

merhaba değerli takipçilerim.
ben bu bloğumda sizlere web tasarım’a başlangıç hikayemi anlatarak küçük bir giriş yapmak istedim.
web tasarım dünyasına ilk adımım 2010 yılında başlamıştı. bilgisayar ve internet ile ilgili merakım gün geçtikçe büyümekteydi. yeni bilgiler edinme fikri gerçektende çok hoşuma gidiyor ve sürekli kendimi bilgisayar ve internet alanında geliştirmeyi kafama koymuştum.
bu fikirden yola çıkarak neden bende web tasarım ile uğraşmayayım ve neden yeni birşeyler öğrenmeyeyim dedim kendi kendime.
internet üzerinden edindiğim kaynaklar ile web tasarım yolculuğum başlamıştı. yeni bir şey öğrenme isteği bende gün geçtikçe artıyor ve web programlama kodları arasında kendimi kaybetmiştim adeta.
öncelikle html dilini öğrenmeye başlayarak ilk adımlarımı atıyordum. ancak yeni birşey öğrenme fikri herne kadar güzelsede, bir o kadarda zorlanıyordum. saatlerce html’i anlamaya çalışıyor, kod yapısını incelemeye çalışıyordum.
arkadaşlarımla bilgi alışverişi yaparak, onlarla çalışarak html konusunu çözmüş ve ne kadarda kolay bir dil olduğunu öğrenmiştim artık.
elbetteki web tasarım yapmak için html yeterli olmayacaktı, ben yeni diller öğrenmeliydim. bunun için yine internet üzerindeki kaynaklara başvurdum. php dili çok ilgimi çekmişti. halada php benim için ayrı bir yeri olan bir dildir. esnek yapısı, açık kaynak olması beni cezbetmişti.
php diliyle birlikte; css, javascript öğrenmeye karar verdim. kendi kendimi geliştirmek istiyordum. her bilgiyi değerlendiriyor ve günlük düzenli olarak çalışmalar yapıyordum.
bu çalışmalarım eşliğinde günümüze kadar geldim. bir dönümler her ne kadar uzak kalsamda hala web tasarımdan kopamadım. benim hayatımın dönüm noktası olmuştu. web tasarımı kendime bir iş, bir hobi olarak değerlendirdim.
halada severek web tasarım adına birşeyler yapmaktayım ve bundan keyif almaktayım.
2015 yılından itibaren wordpress blog sistemi ile tanıştım ve halada wordpress bloğuna ilgim sürmekte. özellikle web tasarım, seo, wordpress alanında bloglar açtım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. bu çıktığım yolda hem birşeyler öğretmek, hemde yeni şeyler öğrenmek asıl amacımdı. çünkü bilgilerimi insanlarla paylaşmak keyif aldığım bir işti.
bu davranışımın devam edeceğini bilmenizi isterim. sizlerle yeni bilgiler edinmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
görüşlerinizi yazımın altına yorum olarak iletebilirsiniz.
iyi bloglamalar herkese.

Paylaş

YORUM YAZIN


*

code