hakkımda

Merhaba değerli okurlarım!
Ben bu yazımda hem kendimi tanıtacağım, hemde sayfam hakkında bilgiler vereceğim.
Benim adım Sadık Özdoğan, ben 2002 yılından bu yana kadar bilgisayar ile ilgilenmeye başladım.
Halk eğitim tarafından düzenlenen kurslara 2009 yılında katılarak bilgisayar işletmenliği kursuna katılarak sertifika edindim.
2010 yılı itibariyle web tasarım öğrenme ihtiyacı hissettim.
O dönemlerde meşur olan tr.gg uzantılı web siteler alınabiliniyordu, ilk olarak birtane tr.gg uzantılı bir web site edindim.
Tabiki o dönemlerde kodlama bilgim olmadığı için hazır şablonlar ile web siteyi istediğim gibi yönetebiliyordum.
Web siteme bağlantılar, butonlar ve linkler ekleyebiliyordum.
Bir arkadaşımdan Web tasarım ile ilgili bir takım eski kaynaklar edindim ve edinmiş olduğum bu kaynakları inceleyerek web tasarıma adım atmaya başladım.
Html diline yabancı olduğum için öğrenmekte bir hayli zorlandım doğrusu. ancak yine karşıma çıkan bir kurs fırsatı daha vardı. 2011 yılında halk eğitim tarafından düzenlenen web tasarım kursuna katıldım.
Yaklaşık dört ay süren bu kurs sayesinde html bilgimin tüm temellerini atarak sertifikamı edinmiş oldum.
Bir yandanda hazır sistemlerden olan vbulletin form sistemi ile tanışarak bir kaç arkadaş ile bir web site açmaya karar verdik ve yaklaşık bir yıl süren bu macerayı yaşadık.
Nitekim web tasarım öğrenme yolunda ciddi adımlar atıyor ve her geçen zaman içerisinde web tasarımı seviyordum.
O yıllarda öğrenci olduğum için ücretli olarak hosting ve domain edinmek bana zor geliyordu, ancak ücretsiz olarak host ve ücretsiz domainlerden edinerek çeşitli sistemler üzerinden kendimi geliştirmeye devam ediyordum.
Html, css, javascript dillerini çaba göstererek öğrendim ve kendi kendime şablonlar hazırlıyor kod bilgimi geliştiriyordum.
Elbette dinamik bir web sitesi tasarlamanın yolu bu dillerin üzerinde bir web programlama dili öğrenmekten geçiyor ve benim biran önce bir web programlama dili öğrenmem gerekiyordu.
Gerek internetten olsun, gereksede çevremden edindiğim kaynaklardan php, asp gibi dilleri öğrenmek için evimde çalışmaya çalışıyor ve yapılan scriptleri incelemeye çalışıyordum.
Kendi kendime öğrendiğim bilgileri tatvik ediyor ve kendi kendime basit projeler üretiyordum. bir süre sonra asp dilini tamamen bırakıp sadece php diline yoğunlaştım ve php öğrenmek için çalışmaya çalışıyordum.
Tek başıma her ne kadar zorlansamda gerçekten öğrenmek istiyor deneyimlerimi insanlarla paylaşmaya çalışıyordum.
Okul yıllarım bitmiş ve artık bir iş edinmiştim. artık kendi büççemi ayırarak hosting ve domain edinerek web site kurmayı hedefliyordum.
2015 yılında bir arkadaşımın tavsiyesi üzerini wordpress sistemini kullanmaya ve wordpress ile ilgili kendimi geliştirmeye başladım.
2015 yılından itibaren tüm yaptığım web sitelerimi wordpress alt yapısına dayandırarak hazırlamaya başladım.
Artık web tasarım deneyimimi doğru bir şekilde wordpress le birleştirip kullanmaya karar verdim. o zamandan bu zamana kadar birden fazla web sitesi yaptım ve yapmayada devam ediyorum. bu web sitelerin hepsini wordpress alt yapısını kullanarak hazırlıyorum.
Bu web sitemi 2020 yılında açtım ve bu web sitemle hedeflediğim web tasarım deneyimlerimi herkezle ücretsiz olarak paylaşmaktır.
Web sitem içerisinde web tasarım dilleri ile ilgili tüm dökümanlar yer almakta ve aynı zamanda, Web tasarım ile ilgili tüm pratik bilgiler yer almaktadır.
Bu sitem içerisinde: html, html 5, css, javascript, ajax, jquery, php, asp, asp.net dilleri ile ilgili tüm makalerime yer vermekteyim.
Aynı zamanda web sitesi tasarlama ile ile ilgili gerekli olan tüm ipuçları bu web sitede yer alacaktır.
böyle bir web site açmamdaki amacım, web tasarıma meraklı olan değerli okurlarıma web tasarım konusunda bilgilendirmek ve onlara yeni bir şeyler katmak olacaktır.
Düşük maliyetler karşılığında sizlere web sitesi yapabilirim ve sizlerinde birer web sitesi olabilir.
Sadece bir işletme sahibinin web siteye ihtiyacı yoktur, artık bir fikri olan ve yazmayı seven insanlarında birer web sitesi olabilir ve duygularını, fikirlerini, bilgilerini yazabilir.
Sizlerinde bir web sitesi olsun isterseniz benimle ileteşime geçebilirsiniz.
Web sitemin iletişim bölümünü kullanarak bana ulaşabilirsiniz.
diğer web sitelerimi gezmek isterseniz ise:
https://www.sadikozdogan.com.tr
https://sadikozdogan.com
https://sadikozdogan.biz
https://ozdogantasarim.com
Eğer sizinde fikriniz varsa mutlaka hayata geçirin.
Benimle sohbet edin ve kendinizi geliştirin.
Son sözümde şu olsun sizlere: bilgi paylaştıkça çoğalır.
İyi bloglamalar herkese.

Paylaş